Grafický výstup z radarogramu

Jako abstraktní obraz vypadá grafický výstup z radarogramu

Co vlastně představuje a co predikuje pro náš výzkum v kostele Nalezení svatého Kříže ve Frýdlantu?
Na to odpovídá pan Jiří Šindelář ze společnosti Naše historie.

Základní info ke geofyzikálním profilům, na kterých se důvodně domníváme, že je zachycena ještě jedna neznámá dutina.

Jde o profily PF1 a PF2. Na ortofotu z modelu kostela jsou vyneseny všechny georadarové profily, růžově (čárkovaně) jsou vyneseny všechny ověřené hrobky a červeným oválem pak ta další předpokládaná. (Na ortofoto není vyznačena hrobka Bibrštejnů před hlavním oltářem.)

Součástí je obrázek příslušných radarogramů.
Profil č. 2 je otočen zrcadlově, aby byly oba shodně orientované. (V originále jsou proti sobě otočené, vzhledem k pohybu přístroje při skenování.)

Co můžeme na první pohled vidět?
Zhruba od sedmého metru profilu (na PF 1) je dobře patrná výrazná plošná anomálie (tmavé barvy), která by se mohla interpretovat jako dutý prostor. Byl by pak v hloubce cca 50 cm pod podlahou. Protože jej chytáme jen na dvou rovnoběžných profilech, je nemožné odhadnout přesně rozměr dané anomálie. Určitě však sahá až pod lavice na severu i jihu. V ose V-Z pak lze předpokládat délku přes 2 m. V daném místě doporučujeme realizaci průzkumného vrtu, který by existenci anomálie jednoznačně potvrdil a vnesl jasno i do její podoby a charakteru (potvrdil by předpoklad další dutiny). Vedle této anomálie lze na PF1 v rozsahu staničení 9 m – 13 m sledovat existenci nějaké druhotně zasypané deprese s maximální hloubkou cca 2,5 m.

Podobně na profilu PF2 je obdobná deprese v rozsahu staničení 3,5 m – 6,5 m.
Vyhledávání