Navázali jsme spolupráci s organizátory bitvy na Bílé Hoře.

Navázali jsme spolupráci s organizátory bitvy na Bílé Hoře.

čtvrtek , červenec 11, 2024

Již v loňském roce jsme se s organizátory bitvy na Bílé Hoře domluvili na spolupráci při přípravě našeho projektu „Dotkni se minulosti“. Spolupráce má za cíl především informovat veřejnost o obou akcích na webových stránkách, či na sociálních sítích našich dvou společností.

Jsme rádi, že naši šermířští kolegové, kteří tuto akci pořádají již řadu let, nám, krom jiného, umožní seznámit na ní nejen vystupující šermíře, ale i širokou veřejnost, která si ani letos tuto rekonstrukci bitvy nenechá jistě ujít, s naším záměrem.

Co o letošní bitvě říkají sami pořadatelé?

„21. a 22. září proběhne rekonstrukce bitvy na Bělohorské pláni u obory Hvězda na Praze 6, doplněná celodenním programem, dobovým tržištěm a vojenskými tábory. Bitvy se zúčastní jednotky z celé Evropy a diváci zde uvidí mušketýry, pikenýry, rondašíry, těžkou a lehkou jízdu – to vše doplněno pyrotechnickými efekty. Celá akce je doprovázena hudbou a poutavým komentářem. Na tržišti si diváci mohou poslechnout dobovou kapelu, ochutnat dobré jídlo i nápoje a sledovat další doprovodný program.

Bitva na Bílé hoře měla nemalý vliv na české dějiny i na evropskou historii jako takovou. Střet vojsk českých stavů na jedné straně a spojeného vojska Katolické ligy a císařské armády na straně druhé rozhodl o osudu celého stavovského povstání a rozhodujícím způsobem ovlivnil osud českého státu na dalších 300 let. Naším záměrem je pokusit se zrekonstruovat bitvu, která se zapsala jako mezník do válek Českého stavovského povstání, a to tak, abychom ho co nejvíce přiblížili dnešnímu divákovi.

Pro více informací sledujte naše webové stránky:

 www.bilahora.eu

Facebook stránka:

https://www.facebook.com/events/2734923303376754

Začátek akce v sobotu i neděli je 12.00. Bitva vypukne v oba dny od 15.00.

Těšíme se tedy na shledanou v září na Bílé Hoře a v příštím roce i na Státním hradě a zámku Frýdlant.

Zatím žádné komentáře
Vyhledávání